35°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 24%

Вітер: 5 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

У Кривому розі археологи шукають пограбоване скіфське поховання

Фрагменти скелетів, залишки глиняного посуду та предметів побуту – такі знахідки виявили у кургані епохи бронзи в районі зони зсуву біля шахти "Тернівська", що поблизу Кривого Рогу.

Протягом 2 місяців у  Кривому Розі археологи досліджують 1,6 тис. квадратних метрів кургану. Найдавнішим знайденим тут артефактам щонайменше 5,5 тис. років. 
«Ця місцевість відома ще з середини XIX сторіччя. Від початку, курган був вищим на 4 метри, а з освоюванням території людьми, він значно понизився», каже археолог Олександр Мельник.

Місце, на якому з липня працює дві експедиції – місцева та київська, називають унікальним, через те, що до сьогодні воно було недослідженим.

Таких об'єктів, у межах України, залишились лічені одиниці, вони представляють добу енеоліту бронзового віку, а це 3,5-1 тис. років до Різдва Христова. Можливо тут є пограбоване скіфське поховання, але ми ще до нього не докопалися,– розповідає співробітник інституту археології НАУ Віталій Отрощенко.

Археологи займаються так званими рятівними розкопками, адже у 2010 році тут стався зсув ґрунту і поступово ця зона обвалення наближується до кургану.

Триватиме археологічна експедиція до кінця серпня. Всі знайдені артефакти передадуть до Криворізького історико-краєзнавчого музею.

джерело

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.