7°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 94%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.63
Новини 24

У Литві слідом за Україною хочуть заборонити георгіївську стрічку

У Литві група депутатів від опозиційної консервативної партії «Союз Вітчизни – Християнські демократи» внесла у секретаріат Сейму поправку до Закону про збори, що забороняє на масових заходах поширення і демонстрацію георгіївських стрічок. Про це повідомляє «Delo.ua».

«Пропонуємо двоколірну чорно-оранжеву стрічку прирівняти до нацистських і комуністичних символів, поширення та демонстрація яких обмежується, а порушення вимоги тягне за собою адміністративну відповідальність», – заявили автори ініціативи.

На їхню думку, необхідність цієї заборони продиктована геополітичною ситуацією, викликами національній безпеці Литви і прагненням охороняти такі принципи, як суверенітет, свобода, демократичний лад, забезпечувати громадський порядок і перегородити шлях різним провокаціям та розпалюванню ворожнечі.

«Обмеження використання георгіївської стрічки справедливе як в історичному, так і в сьогоднішньому політичному аспектах», – зазначили литовські парламентарі. За їхньою оцінкою, Росія «абсолютно девальвувала первинне значення георгіївської стрічки», що є ознакою «відродженого експансіонізму».

Раніше Верховна Рада України ухвалила закон про заборону георгіївських стрічок. Із 15 липня минулого року заборона на георгіївську стрічку в Україні набула чинності.

Крім цього, в  березні Україна посилила контроль над в'їздом росіян. Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики». Також буде посилено відповідальність за порушення іноземцями правил перебування в Україні.

Останнє редагування П'ятниця, 11 травня 2018 11:50

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.