9°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 46%

Вітер: 22 km/h

USD 24.67   EUR 27.28
Новини 24

У Мінекології закликають українців на день відмовитись від поліетилену

3 липня 2019 року відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Українців закликали цього дня відмовитися від використання поліетилену. Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак написав на своїй сторінці в Facebook, передає УНІАН.

На офіційній сторінці події у Facebook зазначається, що 3 липня 2019 року з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів планують провести акцію «День без поліетилену».

«Людина не може жити тільки без кисню. Без решти речей – може. Думаю, що один день без поліетиленових пакетів українці зможуть прожити без втрат та психологічних травм:) Я як міністр екології закликаю зробити це 3 липня у Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Щоб мій заклик не залишився просто хорошою пропозицією, ми разом із Програмою розвитку ООН, міжфракційним об'єднанням депутатів «Зелена енергія змін» та Zero Waste Alliance Ukraine вирішили в цей день провести загальноукраїнську акцію «День без поліетилену». Це означає, що цього дня ви повинні спробувати обійтися без пластикових пакетів. Їм давно є прекрасні альтернативи у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, зроблених власноруч сіток – названих у народі «авоськами». Насправді альтернатив багато. Тут все залежить від вашої фантазії», – наголосив Семерак.

3 липня українцям пропонують спробувати добу пожити без пластику: закладам торгівлі та послуг, супермаркетам, магазинам, ринкам тощо (листи-запрошення приєднатися до акції вже розіслані великим загальноукраїнським мережам торгівлі); українцям, хто хоче бути відповідальним та турбуватися про довкілля. На думку міністра екології, це допоможе разом формувати нову екологічну поведінку; спробувати у повсякденному житті застосувати модель поведінки, притаманну для жителів ЄС; привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля; сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

«У першу чергу, колективний досвід. Дякую тим мережам та активістам, хто вже зробив подібні акції стилем повсякденного життя», – зазначив міністр.

Останнє редагування П'ятниця, 14 червня 2019 13:20

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.