9°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 66%

Вітер: 7 km/h

USD 24.82   EUR 27.43
Новини 24

У Мінсоцполітики не виключають подальшого витоку кадрів з України

У зв'язку зі зростанням попиту на кваліфіковану робочу силу з України міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки. Про це сказала перший заступник міністра соціальної політики України Ольга Крентовська під час виступу на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє «Укрінформ».

«Попит на кваліфіковану робочу силу з України зростає. Особливо у найближчих сусідів – Польщі, Словаччині, Литві, Чехії, Хорватії. Міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки», – зазначила Крентовська.

Вона додала, що за попередніми розрахунками Союзу підприємців і роботодавців Польщі, для підтримання зростання економіки цієї країни необхідно залучити додатково 5 млн трудових мігрантів, а за оцінками польських експертів загальна кількість виданих запрошень на роботу у 2018 році для українців складе 3 млн.

«До Міністерства соціальної політики надійшов запит Міністерства праці, соціальних справ і сім'ї Словаччини, в якому містилися повідомлення про те, що у зв'язку з розширенням виробництва уже існуючих підприємств та будівництвом нових заводів уже у перспективі трьох-шести місяців в Словаччині прогнозується відчутний дефіцит робочої сили на рівні 70-100 тисяч. І вирішити цю проблему словацький уряд має наміри за рахунок залучення працівників з-за кордону, в тому числі й українських працівників», – сказала Крентовська.

У такій ситуації, наголосила вона, «краще було б залучати іноземних інвесторів, які будуть створювати робочі міста не в Польщі та Словаччині, а в Україні».

«Саме тому ми вбачаємо за доцільне запропонувати інвесторам додаткову підтримку з боку Державної служби зайнятості, що не повинно обмежуватися підбором працівників серед зареєстрованих безробітних, а й має включати здійснення інвестицій у підготовку таких працівників, відповідно до умов роботодавців-інвесторів. І наразі ми розробляємо механізм стимулювання і компенсації частини витрат саме на підготовку фахівців», – повідомила урядовець.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.