Parse error in downloaded data
USD 27.13   EUR 32.13
Новини 24

У МОЗ пояснили, чому вакцинація не розпочалася 15 лютого

Сьогодні МОЗ отримало від Національного антикорупційного бюро України вимогу про надання інформації про всі перемовини з виробниками вакцин проти COVID-19. Усі необхідні документи буде відправлено в НАБУ протягом дня замість визначених трьох днів. Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Україна втрачає довіру від виробників вакцин через інформаційні атаки, які руйнують репутацію держави, зазначив Максим Степанов. Через них МОЗ вже почало отримувати від компаній-виробників вакцин відмови від співпраці. Наразі тривають складні перемовини, аби отримати додаткові дози вакцин проти COVID-19.

За словами міністра, відбувається замах на зрив вакцинальної кампанії в Україні. Це, в свою чергу, відкриває прямий шлях для постачання російської вакцини «Спутник-V». Проте МОЗ вважає використання російської вакцини неприпустимим. Це гра проти України, українських медиків і громадян в цілому. І вона продовжується.

Сьогодні розробляється до 70 вакцин-претендентів, але Україна планує використовувати наступні: Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, NovaVax, AstraZeneca. Усі вакцини, які використовуватимуться в Україні, будуть безпечними, адже мають проміжні результати третьої стадії клінічних випробувань.

Для того, щоб зробити процес вакцинації ще більш безпечним, в Україні проводяться планові тренінги для відповідальних осіб у областях, а також для мобільних бригад, котрі здійснюватимуть вакцинацію. Усі мобільні бригади і стаціонарні пункти при центрах первинної медико-санітарної допомоги матимуть спеціальне обладнання для надання допомоги в разі виникнення анафілактичного шоку.

«Станом на 15 лютого МОЗ у повній готовності розпочати вакцинальну кампанію: сформовані мобільні бригади, які будуть вакцинуватися; сформовані списки людей, яких буде вакциновано на першому етапі. МОЗ очікує поставку вакцин, і як тільки вона прийде, Україна одразу розпочне вакцинацію. Але наразі у постачальників вакцини виникла низка технічних перепон, логістичного характеру, які вирішуються ними в екстреному режимі», – повідомив міністр.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.