17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 34%

Вітер: 5 km/h

USD 27.89   EUR 33.59
Новини 24

У поліції розповіли, чому приховують обличчя затриманих

Поліція приховує обличчя на фотографіях та дані затриманих, а кваліфікації їхніх дій передує слово «ймовірний». Часом це викликає  обурення пересічних громадян: мовляв, зловмисників треба знати в обличчя. Чому правоохоронці так роблять, пояснили в Патрульній поліції Дніпропетровської області.

Річ у тім, що це пов’язано з вимогами законодавства. Зокрема, у статті 62-й Конституції України йдеться про те, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Таке ж саме твердження закріплене у статті 17-й Кримінально-процесуального кодексу України.

У 2011 році набрав чинності Закон України «Про захист персональних даних». Згідно з визначеннями цього закону та статті 25-ї Закону України «Про Національну поліцію», патрульна поліція є розпорядником персональних даних, як загальної категорії (прізвище, ім’я; дата та місце народження, номера та серії певних документів), так і особливої категорії, як притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності, вчинення щодо особи насильства.

Поширення персональних даних без згоди дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Тому інформація у дописах подається знеособлено, з дотриманням вимог чинного законодавства та презумпції невинуватості.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.