16°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 26%

Вітер: 7 km/h

USD 28.53   EUR 31.78
Новини 24

У штаб-квартирі ООН відкрилася фотовиставка української радянської мозаїки

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку відкрилася виставка фотографій Євгена Нікіфорова «Carved in Smalto: Ukrainian Monumental Art of 1960–1980» – збірка української монументальної мозаїки періоду радянського модернізму. Про це йдеться на сторінці Постійного представництва України при ООН.

На виставці представлені кадри, що були зняті, починаючи з 2013 року. Для автора важливо, щоб на монументальне мистецтво радянського періоду в Україні дивилися поза суто політичним та ідеологічним контекстом, аби звертали увагу на його художню цінність. Проте сюжети не можна відривати від тієї історичної дійсності, впродовж якої вони були створені. На них можна дивитися не лише як на спадок тоталітарної держави, але і як на прості та зрозумілі для будь-якого часу і для будь якого суспільства сюжети й мотиви – велич і краса праці, родина, спорт, досягнення у науці.

Зазначимо, що в Кам’янському у шістдесяті-вісімдесяті роки було створено багато мозаїк та інших творів монументально-декоративного мистецтва високої художньої цінності – як місцевих, так і провідних українських митців. Чимало з цих робіт збереглося. Проте жодна з них досі не має відповідного охоронного статусу, і вони перебувають під загрозою втрати.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.