17°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 25%

Вітер: 13 km/h

USD 28.53   EUR 31.78
Новини 24

У системі освіти України хочуть створити психологічну службу

Міністерство освіти та науки винесло на громадське обговорення проект положення про психологічну службу в системі освіти. Відповідний документ оприлюднено на сайті Міністерства освіти та науки, повідомляє «Укрінформ».

«Метою діяльності психологічної служби в системі освіти є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров'я і надання психологічної допомоги (психологічної підтримки) всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти», – йдеться у документі.

Згідно з положенням, передбачається створити підрозділи психологічної освіти на всіх рівнях, а також на рівні об’єднаних територіальних громад, районів, областей.

Крім того, передбачено ввести в штатні розписи закладів освіти усіх форм власності (незалежно від підпорядкування) посади працівників психологічної служби – практичних психологів та соціальних педагогів.

Практичний психолог, окрім психологічного забезпечення освітнього процесу, супроводу здобувачів освіти, має проводити роботу щодо формування психологічної культури, зокрема, консультування батьків, педпрацівників. Окремо передбачається формування психологічної готовності учасників освітнього процесу до взаємодії з дітьми, які мають особливі освітні потребами. Також практичний психолог має займатися профілактикою злочинності, алкоголізму, наркоманії, інших залежностей і шкідливих звичок.

Соціальні педагоги здійснюють соціально-педагогічний патронаж здобувачів освіти, колективу та мікрогруп, осіб, які потребують піклування чи перебувають у складних життєвих обставинах.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.