31°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 33%

Вітер: 13 km/h

USD 27.89   EUR 33.04
Новини 24

У травні деяким категоріям громадян змінено розмір пенсійних виплат

У травні 2020 року Пенсійний фонд України провів індексацію пенсій. Яким саме категоріям громадян та наскільки змінено пенсійні виплати, роз'яснили в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Які категорії громадян підлягали індексації пенсій?

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Про деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено проведення індексації пенсійних виплат.

Перерахунок проведений для осіб, які отримують пенсію відповідно до наступних законів України:

-   «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
-   «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (з числа військовослужбовців строкової служби);
-   «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (отримують пенсію у розмірі відшкодування фактичних збитків).

Який механізм розрахунку індексації пенсій?

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11 (розмір підвищення не може бути меншим за 100 гривень).

Розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули необхідного страхового стажу (для чоловіків 35 років, для жінок — 30 років) не може бути нижчим за 2100 грн.

Довідка. Перерахунку підлягало 836,8 тис. осіб. Середній розмір підвищення — 282,02 грн.

Чи потрібно звертатися до Пенсійного фонду України для проведення індексації пенсії?

Пенсії перераховані в автоматичному режимі, без особистих звернень громадян.

Фінансування виплати пенсій та допомоги — своєчасне та в повному обсязі. Виплата відбувається з 4 по 25 число щомісяця як через банківські установи, так і через поштові відділення. Установу або відділення пенсіонер обирає за власним бажанням.

Інформацію надано Лівобережним відділом обслуговування громадян у м. Кам’янське

Останнє редагування Вівторок, 19 травня 2020 15:06

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.