26°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 57%

Вітер: 13 km/h

USD 27.23   EUR 30.83
Новини 24

У Верховній Раді зареєстрували проект про «дематюкацію мови»

2 липня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект щодо заборони нецензурної лайки «Про протидію лихослів’ю» (про дематюкацію мови).

Ініціювала законопроект народний депутат Ольга Богомолець. Як зазначається в пояснювальній записці, метою та завданням проекту Закону є боротьба з використанням нецензурної лайки під час трансляції телерадіопередач, публічних виступів, а також під час розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку, засобами масової інформації та в інші способи (у тому числі, в мережі Інтернет).

Проект передбачає встановлення за це адміністративної відповідальності: штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб. А за такі дії, вчинені публічною особою під час трансляції телерадіопередач, – штраф від 75 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи передбачається направляти на підтримку та розвиток Українського культурного фонду.

Наголошується, що прийняття закону дозволить підвищити культурний рівень спілкування громадян, наповнити бюджет за рахунок штрафів та розвивати українську культуру, а також сприятиме захисту громадян України від лихослів’я та інших подібних дій, що порушують громадський порядок і спокій.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.