13°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 74%

Вітер: 18 km/h

USD 26.88   EUR 30.18
Новини 24

Учені назвали спосіб, як уникнути слабоумства

Фізична активність навіть менше ніж 2,5 години на тиждень здатна скоротити ризик розвитку деменції. Такого висновку дійшли вчені Бостонського університету, які проводили дослідження з 2016 року по лютий 2019-го. У ньому взяли участь 2 тис. 354 людини, пише «JAMA».

У дослідженні використовувалися акселерометри та магнітно-резонансна томографія. Згідно з підрахунками вчених, ті, чия фізична активність на тиждень налічувала 150–300 хвилин, віддаляли старіння мозку на 1,1 року за кожну годину фізичної активності на тиждень. На 1,4–2,2 року за кожну годину фізичної активності на тиждень повільніше старів мозок у тих, хто проходив 7500 кроків та більше на тиждень.

Деменція – набуте недоумство, стійке зниження пізнавальної діяльності з втратою тією чи іншою мірою раніше засвоєних знань і практичних навичок й ускладненням чи неможливістю отримання нових. На відміну від розумової відсталості (олігофренії), слабоумства природженого або набутого в дитинстві, що являє собою недорозвинення психіки, деменція – розпад психічних функцій, що відбувається в результаті уражень мозку, найчастіше – у старості.

Джерело: УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.