31°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 36%

Вітер: 9 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Учні з Кам’янського взяли участь в обласному етапі міжнародних змагань із робототрафіку

Конструювання самохідних «розумних» машин та тривимірне моделювання. Такі випробування – для учасників обласного етапу Міжнародних змагань «Робототрафік 2019». На Дніпропетровщині вони проводяться вперше. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Діти Дніпропетровщини повинні мати доступ до якісної та сучасної освіти. На цьому наголошує і Президент України Петро Порошенко. 2018-го в області створили 7 сучасних шкіл робототехніки. У них – все необхідне інженерне обладнання. Завдяки цьому учні долучилися до Міжнародних змагань з робототрафіку. Це гарна можливість здобути новий досвід та випробувати власні сили», – розповів Валентин Резніченко. 

До обласного етапу змагань долучилися майже 80 учнів шкіл та ліцеїв Дніпропетровщини – з Дніпра, Кам’янського, Марганця, Нікополя, Покрова,  Павлограда, Жовтих Вод та Першотравенська. 

«Учасники отримують бали в особистому та командному заліках. Для змагань кожен сконструював власну «розумну» машину. Вона повинна відповідати певним вимогам і виконувати різні задачі – проїжджати по рівній лінії, зупинятись на «червоний» сигнал світлофора», – зазначила директор обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Людмила Волкова.

Перевірили якість конструювання і практичне використання приладу.

Змагання – у шести категоріях – рух машини з дотриманням ПДР, рух із максимальною швидкістю, тестування з правил дорожнього руху,  презентація проектів з 3D-моделювання та технічного конструювання пристроїв.

Шість переможців обласного етапу представлять Дніпропетровщину на всеукраїнському рівні, де зможуть поборотися за участь у міжнародних змаганнях.

«Школи робототехніки на Дніпропетровщині створювали за прообразом наших шкіл та нашої філософії викладання. Це великі можливості для тутешніх учнів. Діти із 7 років вчаться працювати з понад 200 різними датчиками і платами для створення «розумних» систем. Такі заняття надпопулярні і, що головне, безкоштовні. У Київській області урок з робототехніки коштує близько трьохсот гривень за годину», – сказав викладач Броварської школи робототехніки Дмитро Корнієнко.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.