3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 95%

Вітер: 18 km/h

USD 24.77   EUR 27.23
Новини 24

«Украдене щастя» з Кам’янського претендує на «театральний Оскар»

Експертна рада Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» відвідала Кам’янське. Театрознавці переглянули виставу Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки «Украдене щастя». Вистава увійшла до лонг-листа фестивалю і бореться за перемогу в номінації «За найкращу драматичну виставу».

Загалом цьогоріч на адресу Національної спілки театральних діячів України -  засновника і організатора проекту – надійшло 83 заявки від різних за форматом роботи і формою власності театральних колективів країни. З них експерти відібрали 30 кращих, які й продовжують боротися за український «театральний Оскар» у 6 загальних та 6 індивідуальних номінаціях.

Наразі експерти подорожують містами України і переглянуть постановки наживо, аби в кінці червня сформувати шорт-лист із 12 вистав. Днями театрознавці повернулися з Кам’янського.

Ольга Голинська – музикознавець, редактор, член експертної ради фестивалю-премії – поділилася враженнями від творчо-робочої поїздки до Кам’янського: «Поїздка виявилася дуже цікавою. По-перше, це була нова, а для когось і перша, зустріч із цим містом на Сході України. По-друге, великий інтерес викликало чергове прочитання відомої української класики. А по-третє, спектакль демонструвався у рамках ХІ Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні», що регулярно проводиться у цьому місті кожні два роки, тож, виходить, живе уже впродовж 22 літ.

Таким чином, Франкове «Украдене щастя», показане 22 травня на основній сцені кам’янського театру, стало своєрідною точкою перетину двох фестивалів. Це дало змогу експертам «ГРИ» не просто отримати свіжі враження, а й зустрітися та обмінятися думками з українськими і зарубіжними колегами.

Вистава «Украдене щастя» за п’єсою Івана Франка (режисер – Лінас-Маріюс Зайкаускас) загалом сподобалася. Її деталі ще чекають на аналіз експертів, професіоналів, а також на перевірку часом. Живе, активне сприйняття залу та бурхливі фінальні оплески публіки були, як на мене, дуже промовистими.

Отже, місто Кам’янське можна з упевненістю вважати не лише промисловим, робітничим, а справжнім культурним центром України, а його головним осередком – Музично-драматичний театр імені Лесі Українки».

Фінал фестивалю-премії проходитиме у листопаді в Києві. Глядачі теж зможуть долучитися до фестивального руху і переглянути вистави-фіналісти на різних театральних майданчиках столиці. Заключний акорд – оголошення переможців міжнародним журі. Найкращих буде нагороджено Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.