-16°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 76%

Вітер: 10 km/h

USD 28.38   EUR 34.28
Новини 24

Україна може втратити власну виноробну галузь

Внутрішньому ринку винопродукції загрожує експансія іноземних виробників, вважає заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Ольга Ходаківська.

За її словами, частка продажу через роздрібну мережу виробленого в Україні вина скоротилась торік до 52%, проти 62% у 2017 році та 85% у 2005 році; коньячних виробів – до 65% проти 80%  у 2017 р.; ігристих і шампанських вин – до 60% порівняно з 75% у 2017 році.

Причини цього – зменшення обсягів збору й переробки винограду на виноматеріали, обмежена купівельна здатність, експансія товарів іноземного виробництва на ринку України. Як наслідок, внутрішній ринок заповнюється імпортною виноробною продукцією. Зокрема, обсяг імпорту виноградного вина торік зріс до 55,7 тис. т, тоді як експорт цього виду вітчизняної агропродукції впав майже у 6 разів.

Закуповуючи значну кількість вин, коньячних спиртів і інших виноматеріалів за кордоном, ми сприяємо розвитку зарубіжного виноградарства і виноробства, руйнуючи при цьому свою економіку, зауважила Ольга Ходаківська.

Для того щоб вирішити наявну проблему та не втратити існуючий вітчизняний потенціал, доцільно переглянути вектор державної політики щодо розвитку виноградарства та виноробства в Україні, підсумувала експерт.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.