26°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 65%

Вітер: 5 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

Україна увійшла до п’ятірки країн, небезпечних для журналістів

Міжнародна федерація журналістів розпочала тритижневу кампанію «Кінець безкарності за злочини проти журналістів». Її мета – привернути увагу до проблем фізичної безпеки працівників ЗМІ у всьому світі.

За останні 10 років федерація зафіксувала в світі 1064 вбивства журналістів. Проте дев’ять убивств із десяти лишаються без покарання. За даними ЮНЕСКО, 93% жертв становлять саме місцеві журналісти. Кампанія зосереджує увагу на 5 країнах – Палестині, Перу, Філіппінах, Сомалі, Україні – де рівень безкарності за зловживання, ув’язнення, напади та вбивства журналістів був високим, враховуючи системну неспроможність влади боротися з цим.

Україну названо небезпечною країною для журналістів. Із 1995 року їх було вбито 16, у тому числі 7 іноземців. ЗМІ перебувають у руках олігархів, що ускладнює журналістську роботу. Національна спілка журналістів України наголошує, що випадки переслідування під час протестів Євромайдану 2013-14 років ніколи не розглядалися. Під час останніх президентських виборів на журналістів нападали, погрожували та здійснювали за ними необґрунтоване стеження. Ніхто не був покараний і за вбивство Георгія Гонгадзе, обезголовлене та залите кислотою тіло якого було знайдено в 2000 році.

Президент Міжнародної федерації журналістів Юніс Мджахед заявив: «Говорити про безкарність за злочини проти журналістів – це говорити про несправедливість, мовчання та інституційну співучасть із вбивцями. Немає вільної преси, якщо ті, хто замовляє чи здійснює вбивства, будуть і надалі безкарно примушувати ЗМІ до укривання правди та тероризувати тих, хто ризикує розкрити її».

Останнє редагування Вівторок, 05 листопада 2019 17:43

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.