28°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 53%

Вітер: 5 km/h

USD 27.23   EUR 30.83
Новини 24

Україна вийшла з ТОП-20 країн світу з найвищою інфляцією

Україна більше не входить до першої двадцятки країн світу, які мають найвищий рівень інфляції. Про це повідомила експертна платформа Національного банку України із посиланням на дані Держстату, згідно з якими інфляція в Україні у червні 2019 року в річному вираженні становила 9%, сповільнившись із 9,6% у річному вираженні місяцем раніше.

«Із показником 9% рік до року наша країна займає 22–24 позицію за цим показником. При цьому Україна залишається державою з найбільшою інфляцією серед європейських країн», – зазначають експерти НБУ.

У Нацбанку наголосили, що зниження цін в Україні у червні до попереднього місяця на 0,5% відбулося вперше за 11 місяців та було викликано сезонним здешевленням овочів і яєць. Також на уповільнення загальних темпів зростання споживчих цін в Україні вплинуло рішення уряду змінити механізм встановлення цін на газ для населення.

За даними НБУ, найвища в світі інфляція спостерігається у Венесуелі – 282972,8%. На другому місці Зімбабве з показником 97,9%. В Аргентині, Південному Судані, Північній Кореї та Ірані інфляція в червні становила понад 50%. Найближчими сусідами України у рейтингу найвищої в світі інфляції стали Малаві, Сан-Томе і Прінсіпі, Еритрея.

Джерело: УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.