30°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 27%

Вітер: 20 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

Українські школярі допомагатимуть науковцям рахувати пінгвінів

Українських школярів залучили до дослідження Антарктики – відтепер вони будуть рахувати пінгвінів. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки.

«1 листопада стартував проект із залучення школярів до наукових досліджень екології Антарктики. Його проводить Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН. Дослідження, в яких візьмуть участь школярі, – це частина міжнародної програми моніторингу і прогнозування стану екосистеми Південного океану і запасів антарктичного крилю», – зазначили в міністерстві.

У відомстві поінформували, що українська станція «Академік Вернадський» однією з перших долучилася до цієї моніторингової програми, розробленої міжнародною Комісією з морських ресурсів Антарктики. «Вже третій рік в околицях української станції 3 автоматичні камери знімають «сімейні фотоальбоми» пінгвінів. Накопичилося кілька тисяч знімків, що потребують обробки й аналізу. Для цього науковці НАНЦ розробили спеціальну методику. За нею вихованці обласних еколого-натуралістичних центрів зможуть за допомогою вчителів обробити фотографії з камер», – йдеться в повідомленні.

У МОН наголосили, що українські школярі порахують кількість гнізд, початок і кінець гніздування, кількість відкладених яєць, пташенят, що вилупилися, і пташенят, які доросли до «підліткового» віку та покинули гніздо. «Вся ця інформація буде зведена в єдину базу даних НАНЦ і статистично оброблена науковцями. Потім результати передадуть у Науковий комітет Комісії з морських живих ресурсів Антарктики», – зазначили в МОН.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.