10°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 61%

Вітер: 9 km/h

USD 28.38   EUR 33.38
Новини 24

Українським правоохоронцям дозволили втручатися в домашнє насильство

11 вересня в Україні набув чинності наказ МВС щодо термінових заборонних приписів у ситуаціях домашнього насильства. Відтепер правоохоронці можуть приписом заборонити домашньому насильнику перебувати у житлі постраждалої особи та контактувати з нею.

Про це повідомив Департамент комунікації МВС із посиланням на заступника міністра внутрішніх справ Тетяну Ковальчук.

«Цей документ є доволі важливим у світлі змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, що будуть чинними вже на початку 2019 року й полегшать реалізацію положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», – сказала вона.

Також Ковальчук пояснила, що відтепер правоохоронці, які приїжджають на виклик щодо вчинення домашнього насильства, зможуть подбати про безпеку жертви, одразу виписавши кривднику терміновий припис.

За її словами, такий припис накладатиме на правопорушника зобов’язання залишити місце проживання або знаходження постраждалої особи, міститиме заборону на вхід та перебування в цьому місці, а також заборонятиме кривднику в будь-який спосіб контактувати з постраждалим. «Відповідно, законодавчі новації дозволять негайно усунути загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, повністю убезпечивши жертву від агресора», – йдеться в повідомленні.

Джерело: УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.