-15°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 83%

Вітер: 9 km/h

USD 28.38   EUR 34.28
Новини 24

Український борщ увійде до національного переліку культурної спадщини

6 жовтня відбулося чергове засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

За підсумками засідання Експертна рада рекомендувала включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 5 елементів, серед яких «Культура приготування українського борщу».

Як повідомляє «Урядовий портал», це важливий крок у рамках підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, яку здійснює ГО «Інститут культури України».

Окрім культури приготування борщу, до Національного переліку увійдуть: технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»; великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області; Борщівська народна вишивка; карпатське ліжникарство.

Раніше, у серпні, до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини включено 3 елементи: звичай виконувати танець Аркан з Ковалівкою в Печеніжинській ОТГ, мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик» та технологія виготовлення «воскових» вінків на Вінниччині.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.