10°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 59%

Вітер: 7 km/h

USD 28.38   EUR 33.38
Новини 24

Українці платитимуть за тепло протягом усього року

Незабаром українці будуть платити за опалення по двох тарифах: за використані гігакалорії тепла та абонплату. Відповідне рішення вже прийнято, а методика розрахована Національною комісією в сферах енергетики і комунальних послуг, передає «Gazeta.ua».

Платити більше українці з абонплатою не будуть. У всякому разі, якщо підприємства при введенні другого тарифу будуть дотримуватися вже прийнятої постанови №377.

«При формуванні двоставкового тарифу визначаються планована повна собівартість, витрати на покриття втрат підприємств і планований прибуток від ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії», – йдеться в постанові НКРЕКП.

Постачальники тепла повинні розрахувати ціни таким чином, щоб сума, яку за рік українці платять з двома тарифами, не відрізнялася від тієї, що платять за одним тарифом. Тобто взимку витрати на опалення повинні скоротитися.

Розмір абонентської плати залежить від економіки конкретного підприємства, витрат на енергоресурси, утримання інфраструктури, зарплат тощо. Наприклад, у Вінниці, де вже ухвалили рішення ввести абонентську плату на тепло, за квартиру в 50 квадратних метрів цілорічно доводиться платити близько 100 гривень абонплати.

Раніше в Україні також запропонували ввести абонентську плату на інші комунальні послуги, зокрема – гарячу і холодну воду.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.