14°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 73%

Вітер: 16 km/h

USD 28.48   EUR 33.38
Новини 24

Українці придумали, як захистити авторське право в Інтернеті

Українські розробники придумали, як захистити авторські права на цифровий контент. Програма «dataFreeze» за допомогою «цифрового зліпка» фіксує дату і час публікації будь-якого цифрового матеріалу.

Програма реалізована у вигляді плагіна для Chrome. Користувач вказує системі, що він хоче «оцифрувати», і система зберігає об’єкт у вигляді «цифрового зліпка» на сервері. «Зліпок» становить собою файл з технічними даними, і до нього додається PDF-файл з описом. Система автоматично фіксує час і дату й підтверджує авторство контенту.

У команді розраховують, що програма може знайти широке застосування: від захисту честі та гідності до відстоювання авторських прав при судових розглядах.

Передбачається, що монетизація проекту здійснюватиметься через платну підписку за аналогією з Google-диском. Користувач отримує певний обсяг пам’яті для зберігання «зліпків». Якщо місця знадобиться більше – його можна буде докупити.

Україна – перший ринок, на якому запустять продукт. У майбутньому розробники збираються вийти на ринки США, Канади та країн Європи.

Зараз він перебуває на етапі закритого бета-тестування. Повноцінний запуск заплановано на перший квартал 2019 року. Потім програма повинна буде пройти акредитацію в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Джерело: «Delo.ua»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.