-14°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 84%

Вітер: 12 km/h

USD 28.38   EUR 34.43
Новини 24

Українцям розповіли, скільки коштуватимуть новорічні ялинки

В Україні розпочалася щорічна «ялинкова кампанія», в рамках якої державні лісогосподарські підприємства приступили до заготівлі новорічних дерев і охорони шпилькових насаджень. До Нового року підприємства мають намір заготовити і реалізувати новорічних ялинок в обсязі 500 тисяч.

Про це повідомив голова Держлісагентства Василь Кузьович. За його словами, деякі державні підприємства залишили ціни на рівні минулого року, а якщо десь і підняли, то сталося це в силу інфляційних процесів. До майбутнього Нового року відпускна гуртова ціна за одне дерево становитиме в середньому 75 гривень. Ялинка від 1 до 2 метрів буде відпускатися лісгоспами за ціною від 47 до 120 грн. Таким чином, вартість найбільш затребуваного на споживчому ринку сегмента товару не змінилася. А ось вже з подальшим зростанням самих новорічних красунь виросли і розцінки. Лісові красуні висотою від 2 до 3 метрів підприємства, підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України, реалізують у межах 150 гривень.

У Держлісагентстві нагадали, що ці суми – лише відпускні ціни лісових господарств. Як завжди, подальшим поширенням ялинок займаються приватні підприємці, що самостійно встановлюють ціни. Тож зрештою новорічні ялинки обійдуться українцям як мінімум удвічі дорожче. Однак можна купувати ялинки на спеціальних ялинкових базарах, облаштованих біля держлісгоспів.

Купувати варто тільки «легальні» ялинки, оснащені захисними бирками електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.