11°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 71%

Вітер: 16 km/h

USD 28.53   EUR 33.73
Новини 24

Унікальну карту «баб’ячих бунтів» створили на Дніпропетровщині

У Дніпрі створено унікальну мапу баб’ячих бунтів на Дніпропетровщині та передано задокументовані свідчення жертв голодомору до фондів музею. Про це повідомили в Дніпровській міській раді.

«Сьогодні ми презентуємо підготовлену на основі багаторічного дослідження архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області карту волинок (вони ж баб’ячі бунти) на території Дніпропетровського округу в січні – березні 1930 р. – на початковому етапі суцільної колективізації, яка наочно демонструє масштаби селянського спротиву в нашому регіоні», – розповіла доктор історичних наук, професорка, провідна наукова спеціалістка Інституту дослідження голодомору, начальниця науково-дослідного відділу музею спротиву голодомору Наталя Романець.

Задокументовані свідчення жертв голодомору в фонд музею передала краєзнавиця, наукова співробітниця науково-дослідного відділу музею Віра Аннусова.

Директорка музею Лілія Богачева зазначила, що музей спротиву Голодомору розшукує інформацію і звертається до дніпрян по допомогу.

«Ідея створення музею спротиву голодомору в Дніпрі в мене з’явилась ще у 2014-му році, коли почались військові дії. Я спілкувалась з людьми і постійно чула, що більшість дивувались і стверджували, що цього не могло бути. В мене тоді виникло відчуття «історичного безпам’ятства», бо наш народ пережив такі страшні події у 20-х, 30-х, 40-х роках і забув усі Голодомори – трагедії українського народу. Дивно, що зараз є ті, хто ще підтримує катів радянської влади, через яких наша країна втратила мільйони українців», – розповіла директорка музею.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.