13°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 65%

Вітер: 24 km/h

USD 28.13   EUR 33.88
Новини 24

Уперше презентовано повне зібрання творів Лесі Українки

25 лютого виповнилося 150 років від Дня народження Лесі Українки. У рамках проекту «Леся Українка: 150 імен» вперше було презентовано повне зібрання творів письменниці у 14-ти томах.

Презентація 14-томника є центральною змістовною подією ювілейного року, до якої Україна йшла 50 років, наголошують у Міністерстві культури. Адже попереднє «повне» видання було цензурованим і складало 12 томів.

Принципова відмінність нового видання – це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу. Читачі також зможуть ознайомитися з численними перекладами, досі не публікованими фольклорними записами Лесі Українки. Додано і всі тексти, які з’являлися окремо, але не увійшли в попередні видання. «Закривається» зібрання чотирма томами листів.

«Дивовижно тримати цей скарб у руках. Вкотре усвідомлюєш і осягаєш реальний масштаб праці життя Лариси Косач. Тепер ми маємо змогу поглиблено та якнайдоцільніше досліджувати майстерність видатної української особистості. Без загублених і недорахованих сторінок її літературної діяльності», – поділився враженнями від нового видання Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Весь наклад видання, а це 1500 примірників, передадуть в бібліотеки, заклади вищої освіти, в наукові центри та музеї в Україні та закордонні дипломатичні представництва для популяризації творчості Лесі Українки. Також 14-томник доступний в електронному форматі на сайті Українського інституту книги за посиланням: https://ubi.org.ua/uk/activity/tvory-lesi

Останнє редагування П'ятниця, 26 лютого 2021 14:50

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.