1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 91%

Вітер: 13 km/h

USD 28.13   EUR 34.08
Новини 24

Уже цього літа безкоштовні щеплення можна буде зробити у приватних лікарів

Починаючи з літа 2019 року, безкоштовні щеплення можна буде зробити не тільки в державних, а й у приватних клініках. Йдеться про ті медзаклади, які підписали угоду з Національною службою здоров’я України. Про це повідомила керівник Дніпропетровського обласного центру здоров’я Алла Толчинська.

«Нині пацієнти можуть укладати декларації не лише з лікарями державних медзакладів. Угоду можна підписати і з фахівцем, який має приватну практику – якщо він співпрацює з НСЗУ. Його послуги також будуть безкоштовними. Нині в області понад 60 таких лікарів «первинки», – розповіла Алла Толчинська.

Тепер вакцини, закуплені державним коштом, розподіляють і на таких приватних спеціалістів. З літа вони, як і державні лікарі, робитимуть щеплення своїм пацієнтам безкоштовно.

«В Україні всі щеплення, передбачені календарем, безкоштовні, – пояснила керівник обласного центру здоров’я. – Наприклад, від розповсюдженого нині кору вакцинують  в 1 та 6 років. Безкоштовно їх отримують і дорослі до 30 років, які не щепилися в дитинстві. А ще – люди з груп ризику – студенти, військові, вчителі, лікарі».

Безкоштовно вакцинують дорослих і від дифтерії та правця. Таку процедуру необхідно повторювати раз на 10 років.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.