22°C

Кам’янське

Мінлива Грози

Вологість: 67%

Вітер: 15 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

В архіві Кам’янського відкрилася виставка до 125-річчя з дня народження Максима Рильського

З нагоди 125-річчя від дня народження Максима Рильського архівне управління міської ради підготувало документальну виставку «Як гул століть, як шум віків, як бурі подих, – рідна мова…».

На виставці представлені оригінали листів Максима Рильського до місцевого поета Федора Ісаєва, лист Віктора Зубаря з віршем «Світлій пам’яті поета», присвяченим Максиму Рильському (газетні вирізки). Також – світлини, копії листів та листівок, книги видатного митця слова.

Один із видатних поетів України ХХ століття, академік Національної академії наук УРСР Максим Тадейович Рильський народився 19 березня 1895 року в Києві. Почав писати рано: перший його вірш надруковано у 1907 році, перша юнацька збірка поезій «На білих островах» вийшла 1910 року. Першою зрілою, що визначила появу видатного поета, була збірка «Під осінніми зорями», видана в 1918 році.

У радянську добу Рильський написав тридцять п’ять книжок поезій, чотири книжки ліро-епічних поем, багато перекладів зі слов’янських та західноєвропейських літератур, наукові праці з мовознавства та літературознавства.

Максим Рильський – один із найвидатніших в українській та світовій літературі майстрів художнього перекладу. Бібліографія його перекладацьких праць величезна: тут всі роди літератури – поезія, драматургія, проза. Але найбільша увага віддавалася поезіям із російської, польської та французької літератур, які він досконало знав і любив.

Переглянути виставку в архівному управлінні запрошуються всі охочі. Телефон для довідок: (056)560021, 0966156309.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.