20°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 41%

Вітер: 19 km/h

USD 27.78   EUR 32.63
Новини 24

В Одесі позеленіло море: у Мінекології попереджають про небезпеку

Море на узбережжі Одеси раптово «зацвіло» та стало зеленим. Коментар із цього приводу дали в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

«У прибережній зоні Чорного моря спостерігається надмірний розвиток ціанобактерій, зокрема нодулярії Nodularia spumigena. Ця водорість містить у собі токсин нодулярин, який може викликати алергію у людей. Тому закликаємо в найближчі дні не купатися і не їсти свіжу рибу і морепродукти, зокрема мідії», – застерігають у міністерстві.

Причиною бурхливого цвітіння водорості в цьому році морські біологи називають спекотну погоду, яка встановилася наприкінці травня і на початку червня, а також рясні дощі, що пройшли в цей же час у регіоні. Через це скид в море води з річок значно посилився, що призвело до падіння солоності і потрапляння в море великої кількості органіки. У поєднанні з практично безвітряною погодою це створило ідеальні умови для розмноження нодулярії.

Зазначається, що на «цвітіння» моря напряму впливає стан очисних споруд, адже недоочищені стічні води несуть додаткові «вітаміни» для розвитку ціанобактерій.

Коли ж варто чекати припинення «цвітіння»? Усе залежить від погоди. В ідеалі потрібно похолодання з північним вітром, який підніме на морі хвилі та віднесе заражену нодулярією воду подалі в море, де вода холодніша і солоніша.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.