18°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 22%

Вітер: 16 km/h

USD 27.28   EUR 29.73
Новини 24

В Україні можуть обмежити водокористування через аномальну зиму

Уперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Про це повідомляє Державне агентство водних ресурсів України.

Зокрема, стаття 45 Водного кодексу України каже, що у випадку маловоддя можуть бути обмежені права водокористувачів або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС. Разом з тим у відомстві наголошують, що у разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців.

За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно, цього року весняне водопілля буде відсутнє. Крім того, маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків.

У контексті таких несприятливих умов Міжвідомча комісія з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ погоджувала відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року. Учасники заходу домовилися про надання Українським гідрометцентром до 2 числа кожного місяця інформації щодо настання маловоддя в основних річкових басейнах України. А у разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води у каскаді водосховищ оперативна робоча група розглядатиме необхідність коригування режимів роботи каскаду.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.