30°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 24%

Вітер: 8 km/h

USD 27.28   EUR 30.73
Новини 24

В Україні набрав чинності закон із протидії домашньому насильству

11 січня в Україні набув чинності закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Парламент ухвалив цей закон на початку грудня 2017, норма документа про обтяжуючі обставини вже набула чинності рік тому. Однак переважна більшість норм стала чинною сьогодні – через рік після публікації у виданні «Голос України».

Згідно з документом, покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт до 6 місяців. Також передбачається обмеження свободи на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років. При цьому діятимуть заборони дзвінків, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

У разі виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім'ї та молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися у спеціалізовані центри.

Втім, закон істотно змінює статті Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості. Зокрема, одне з нововведень закону – зменшення мінімального строку кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх. Попередня редакція ст.152 Кримінального кодексу встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

Встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу у шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу у співмешкання без укладення шлюбу; до продовження такого співмешкання; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням чи позбавленням волі до 3 років.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.