25°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 60%

Вітер: 9 km/h

USD 27.23   EUR 30.63
Новини 24

В Україні набув чинності закон про державну мову

Відсьогодні в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Нагадаємо, закон було ухвалено Верховною Радою 25 квітня та підписано 14 травня.

Закон регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах трудових відносин, науки, культури, освіти, засобів масової інформації тощо на всій території України. Дія Закону не поширюється на приватне спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Згідно з Законом, кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою. Особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння українською.

Уряд України вживає заходів для створення та забезпечення діяльності мережі державних, комунальних курсів з вивчення державної мови громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, створює умови, які дають змогу кожній особі опанувати державну мову.

Навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах, а також створення перешкод та обмежень у застосуванні української мови тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.

Статус української мови як єдиної державної передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені Законом.

Наголошується, що українська мова як єдина державна мова виконує функції мови міжетнічного спілкування, є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина незалежно від його етнічного походження, а також фактором єдності й національної безпеки України.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.