28°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 28%

Вітер: 8 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

В Україні набув чинності закон про кримінальні проступки

1 липня набув чинності закон про кримінальні проступки. Як розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, 60% всіх правопорушень будуть проходити через інститут кримінальних проступків, і слідство займатиме лише кілька місяців.

«Після впровадження інституту кримінальних проступків прості справи, як-то дрібні крадіжки чи дрібне хуліганство, будуть розслідуватися органами досудового розслідування максимум місяць і суд буде розглядати їх за спрощеною процедурою», – зазначив Антон Геращенко.

Заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе наголосив, що до прийняття закону один слідчий у своєму провадженні міг розглядати одночасно від 300 до 500 справ. Це призводило до того, що права громадян не завжди забезпечувались та не було відшкодування завданої злочином шкоди.

«Ми очікуємо, що Законом про інститут кримінальних проступків, який сьогодні вступив у дію, ми розвантажимо слідчих та зосередимо їхню увагу на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів», – заявив заступник голови Нацполіції.

До кримінального проступку належать правопорушення, покарання за які не передбачають позбавлення волі, а обмежуються штрафом, арештом чи виправними роботами. Штраф буде налічувати від 1000 до 51 тисячі гривень. Особа, яка заплатила штраф, вважатиметься несудимою.

До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини, як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Національна поліція

Останнє редагування Четвер, 02 липня 2020 16:42

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.