-16°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 75%

Вітер: 11 km/h

USD 28.38   EUR 34.28
Новини 24

В Україні планують обмежити обіг пластикових пакетів

В Україні знизиться рівень засмічення після заборони пластикових пакетів. На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час онлайн-брифінгу за підсумками засідання Кабінету Міністрів.

«Ми повинні спрямувати зусилля на те, щоб сміття не утворювалося. І саме цій першій стадії ієрархії поводження з відходами відповідає законопроєкт № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Наразі документ готується до повторного другого читання», – зазначив Роман Абрамовський.

Законопроєкт спрямований на зменшення обігу пластикових пакетів, а саме скорочення використання їх громадянами. Буде встановлено заборони на: надлегкі пластикові пакети; легкі пластикові пакети (товщиною до 50 мкм); оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

Обмеження не поширюватимуться на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та похідних продуктів, а також для сипучих продуктів.

Альтернатива пластиковим пакетам – це пакети та торбинки багаторазового використання, а також біорозкладані пакети. Не відрізняючись від пластикових за призначенням, такі вироби дозволять зменшити негативний вплив на довкілля та не засмічувати Україну.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.