24°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 44%

Вітер: 9 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

В Україні планують створити «аналог NASA»

В Україні планують створити «аналог NASA» – український аерокосмічний концерн, який об’єднає компанії зі сфери космосу та авіації. Це один з кроків, який допоможе відродити галузь, наголосили під час першого виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку в Дніпрі.

«Хочемо створити аерокосмічний концерн за аналогією NASA. До нього будуть входити підприємства космічної та авіаційної галузі. Це забезпечить взаємодію між ними, буде посилювати їх», – пояснив голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Серед інших кроків, які стимулюватимуть зростання галузі – ухвалення Закону України про приватний космос, перетворення держпідприємств на акціонерні товариства та напрацювання нової стратегії розвитку.

«Ми обговорили, які заходи простимулюють ракетно-космічну галузь України. Аби вона стала локомотивом економічного зростання, – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Ми маємо думати про готові високотехнологічні продукти з високою доданою вартістю, які будемо експортувати по всьому світу. Саме такі може виробляти ракето-космічна галузь. І в перспективі – додати кілька відсотків до ВВП».

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку проходило у Дніпропетровській ОДА. До нього приєдналися представники Державного космічного агентства, великих підприємств, народні депутати.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.