25°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 39%

Вітер: 11 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

В Україні планують впровадити обов’язкове чипування домашніх тварин

У Верховній Раді з’явився законопроєкт про обов’язкову реєстрацію та ідентифікацію домашніх тварин. Розмови про цю ініціативу ведуться давно, адже вона може посприяти вирішенню проблем з безпритульними тваринами. Навіщо потрібна ідентифікація та реєстрація тварин і що пропонують нардепи, повідомляє сайт «Сьогодні».

Законопроєкт №3593, яким пропонується врегулювати ідентифікацію та реєстрацію домашніх тварин в державній базі даних, відповідає Європейській конвенції про захист домашніх тварин. Україна ратифікувала її 2013 року. Йдеться про кішок, собак та диких тварин, які перебувають у неволі чи в напіввільних умовах, а також про сільськогосподарських тварин.

По суті, всіх тварин потрібно буде чипувати, а дані внести в єдину базу. Це допоможе зменшити кількість безпритульних тварин, адже велика частина котів і собак, які опинилися на вулиці, були домашніми. Чипи та реєстрація допоможуть дізнатися, чий вихованець позбувся будинку.

Чипування тварини в Україні зараз коштує від 150 гривень, але ідентифіковані наразі тільки 10% вихованців. У законопроєкті пропонують створити Єдиний держреєстр з інформацією про тварин. Їм будуть присвоювати ідентифікаційний номер. Оплата лягає на юридичних або фізичних осіб – власників вихованців, а реєстрацію бездомних тварин хочуть проводити за рахунок місцевих бюджетів.

Якщо ж тварина не буде зареєстрована, власникам загрожують штрафи – від двох до чотирьох мінімальних заробітних плат (від 9446 до 18 892 грн станом на червень 2020 року). У той же час у законопроєкті не сказано, як швидко потрібно зареєструвати тварин, які перехідні періоди передбачені і в які терміни взагалі проходитиме ця процедура.

У Європі та США ідентифікація і реєстрація тварин давно працює. В Україні ж права тварин на законодавчому рівні захищені слабо, а прописані в законодавстві норми на ділі майже не виконують. Зокрема, викидати тварин заборонено, але винуватців не карають, бо відстежити їх просто неможливо. Реєстрація тварин, якщо вона буде працювати, повинна допомогти впоратися з цією проблемою.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.