13°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 96%

Вітер: 18 km/h

USD 27.08   EUR 29.98
Новини 24

В Україні пропонують посилити боротьбу з курінням

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало для громадського обговорення проект Закону, який значно посилить боротьбу з курінням і наблизить законодавство до норм Євросоюзу.

Відповідно до законопроекту, в Україні не продаватимуть сигарети, в яких міститься більше 1 мг нікотину, 10 мг смоли та 10 мг монооксиду вуглецю. Також під забороною тютюн для перорального застосування – так званий жувальний тютюн. Забороняються тютюнові вироби з різними добавками та ароматами. Електронні сигарети прирівнюються до традиційного куріння.

Курити в приміщенні заборонено. Так само заборонено рекламувати будь-які сигарети та тютюнові вироби незалежно від способу їх споживання.

Збільшиться площа для медичних попереджень про шкоду куріння. Також на упаковках не буде натяків на «меншу шкідливість», яскравий смак чи запах, покращену здатність біологічного розкладання або інші екологічні переваги.

Зазначається, що всі перелічені зміни діють у країнах Євросоюзу з 2016 року. Зобов’язання за Угодою про Асоціацію вимагають запровадити норми захисту громадського здоров’я в Україні на рівні з ЄС.

У країнах Європейського Союзу поширеність тютюнопаління зменшилася на 19% за 8 років, але все ще залишається високою – там курять 26% людей від 15 років і старших. В Україні показники спаду не такі стрімкі: поширеність куріння в Україні зменшилася з 28,3% у 2010 до 22,8% у 2017 році.

Від тютюнової залежності та від хвороб, спричинених курінням, щороку у світі помирають 7 мільйонів людей. 

Останнє редагування Понеділок, 15 липня 2019 11:37

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.