31°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 34%

Вітер: 9 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

В Україні пропонують скасувати обов'язкову «прописку»

На зміну прийде реєстрація із відмітками у паспорті за бажанням, повідомляє «Обозреватель».

Із такою ідеєю виступила група народних депутатів за підтримки Кабінету Міністрів. У Верховній Раді вже зареєстровано проект закону 9218, який вводить зміни одразу в декілька чинних законів. Одне з основних нововведень – скасування штампа в паспорті про місце реєстрації.

Автори законопроекту запевняють, що нові правила зможуть суттєво полегшити життя українців. Для реєстрації пропонують подавати тільки заяву-декларацію. Не потрібно буде надавати ніяких документів і погоджень, а внесення відмітки у паспорт про місце проживання буде необов'язковим, її ставитимуть лише за бажанням. Така практика прийнята як в окремих штатах США, так і в Німеччині, Нідерландах, Латвії й інших країнах.

Розширюється спосіб звернення за послугами. Декларацію можна подати у будь-який орган реєстрації, безпосередньо у ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), у режимі онлайн або поштою. Послуги надаватимуться в електронному вигляді, все повинно бути автоматизовано.

«Чи припиняться випадки масової реєстрації за однією адресою (так звані «адреси масової реєстрації» або «рукавички»). Якщо за допомогою програмних засобів – прізвищ, віку і статі осіб, які проживають в одному помешканні, з'ясується, що там пройшли реєстрацію більше трьох сімей – вона буде тимчасово заблокована до підтвердження факту проживання», – зазначено в пояснювальній записці.

Ініціатори змін переконують, що власники житла й особи, котрі проживають там, будуть одразу отримувати повідомлення про реєстрацію або її зняття. Якщо особа вказала помилкові дані – її оштрафують. Згідно з нормами, штраф буде від 850 до 1700 гривень, за повторне порушення – від 1700 до 3400 гривень. Водночас від відповідальності звільняються ті, хто проживає не в тому місці, де зареєстровані.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.