16°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 59%

Вітер: 9 km/h

USD 27.83   EUR 33.73
Новини 24

В Україні розпочато реформування екстреної медичної допомоги

22 травня Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію розвитку екстреної медичної допомоги, направив кошти на пілотний проект у шести регіонах і затвердив закупівлю сучасних диспетчерських служб по всій країні.

Як йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я, трансформація екстреної медичної допомоги дозволить принципово покращити її якість та доступність, щоб у критичній ситуації кожен українець оперативно отримував необхідну допомогу. З іншого боку, МОЗ прагне підтримати престижність професій працівників екстреної медичної допомоги і забезпечити достойну оплату їхньої праці.

Перший етап змін розпочнеться уже цього року в шести пілотних регіонах: Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві. Зокрема, передбачається закупівля спеціалізованого санітарного транспорту; оснащення для навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; апаратно-програмного комплексу диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Крім того, апаратно-програмні комплекси оперативно-диспетчерських служб будуть закуплені в інших областях, які не входять в пілотний проект.

Планується, що до кінця року в усіх регіонах України діятиме мережа сучасних диспетчерських служб, об’єднаних єдиною електронною системою. Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній інформаційно-аналітичній системі виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної медичної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події, запевняють у Міністерстві охорони здоров’я.

Загалом на реалізацію цих заходів у Держбюджеті передбачено 922,5 млн гривень.

Останнє редагування Четвер, 23 травня 2019 16:22

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.