3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 96%

Вітер: 11 km/h

USD 28.73   EUR 34.4
Новини 24

В Україні розпочинається перший етап медреформи

У понеділок в Україні стартує кампанія з обрання лікаря первинної медичної допомоги, яка стане першим етапом медреформи. Згідно з повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар отримуватиме оплату в залежності від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларацію. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня. У МОЗ прогнозують, що зі стартом медреформи доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів істотно зростуть.

Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я попереджає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар – 1,8 тис., педіатр – 900. Дані нормативи прораховані виходячи з середнього діючого завантаження дільничних лікарів. При цьому МОЗ попереджає, що сімейному лікарю або терапевту не потрібно буде щомісяця приймати всіх пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

Для підписання декларації пацієнти повинні обрати лікаря в будь-якому медичному закладі, який надає первинну медичну допомогу, не обов'язково за місцем проживання. Разом з тим, Міністерство звертає увагу, що підписання декларацій буде можливо тільки в тих медзакладах, які приєдналися до реформи. Вони будуть позначені відповідною наклейкою з текстом «Тут можна обрати свого лікаря». Ця наклейка свідчить, що медзаклад підключено до електронної системи охорони здоров'я ehealth.gov.ua.

Для підписання декларації пацієнти повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який буде надіслано код підтвердження. Для дітей до 14 років необхідне свідоцтво про народження дитини.

МОЗ попереджає, що для підписання декларації не потрібно заповнювати жодних паперових бланків або заяв. Декларації будуть друкуватися із системи після введення даних конкретного пацієнта. Пацієнт повинен підписати два роздрукованих примірники, один з яких залишається в закладі, а другий – у пацієнта.

Співробітник закладу підтвердить декларацію електронним підписом і відправить її в електронну систему. Після підписання декларації Національна служба здоров'я буде направляти гроші за ведення конкретного пацієнта конкретному лікарю.

Крім того, МОЗ нагадує, що надання первинної медичної допомоги залишається безоплатним.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.