17°C

Кам’янське

Мінлива Грози

Вологість: 78%

Вітер: 22 km/h

USD 28.44   EUR 33.15
Новини 24

В Україні розширять програму «Доступні ліки»

У 2019 році МОЗ України планує розширити програму «Доступні ліки» препаратами з державних закупівель. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик, інформує «Українське право» з посиланням на прес-службу відомства.

Для втілення цього задуму при Міністерстві вже створено експертну групу. Вона має ретельно вивчити чинну номенклатуру державних закупівель та виокремити ліки, які відповідають параметрам включення в програму. Згодом буде розроблено чіткий механізм передачі препаратів та запропоновано календарний план розширення програми «Доступні ліки», який базуватиметься на пріоритетності захворювань. Пропозиції буде надано Міністерству охорони здоров’я України та Міністерству фінансів України для узгодження дій.

«За кожним додатковим включенням препаратів та захворювань до урядової програми має бути гарантоване фінансове забезпечення з боку держави. Тобто ми маємо не лише перевести ліки з однієї програми в іншу, а й забезпечити фінансування в повному обсязі для кожного хворого», – зазначив Роман Ілик.

Заступник міністра додав, що правила, за якими працює програма «Доступні ліки», розширять доступ пацієнтів до препаратів: «Сьогодні на плечі пацієнта лягає непосильний фінансовий тягар, адже якщо державна програма закупівель фінансується лише на 40% від потреби, решта 60% хворих змушені купувати ліки за власні кошти. Референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів. Навіть за умов обмеженого фінансування, яке є зараз, ми зможемо більш ефективно використати наявні кошти. Ширший доступ буде для усіх пацієнтів, а вже фактор вибору назви препарату з певною діючою речовиною залишиться за пацієнтом у межах його фінансової спроможності: він обиратиме, чи отримати препарат за найменшою ціною безоплатно, чи обрати інший – доплативши різницю».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.