28°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 31%

Вітер: 22 km/h

USD 27.89   EUR 32.83
Новини 24

В Україні стрімко зріс оптимізм населення

Країна опинилася на 15-му рядку за рівнем оптимізму своїх жителів серед 46 країн. За даними соціологів, в 2019 році в Україні відбувся сплеск оптимізму на тлі поступової втрати оптимістичних настроїв у світі.

Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), посилаючись на дані міжнародного дослідження, проведеного Міжнародною асоціацією незалежних дослідницьких агентств Gallup International.

Зазначається, що в Україні дослідження проводиться вже п’ятий рік поспіль. Глобальне опитування під гаслом «Кінець року» асоціація проводить щороку з 2013-го. Респондентам сьомий рік поспіль ставлять традиційне запитання про їх очікування щодо майбутнього року. У 2019 році у дослідженні взяли участь понад 45 тисяч жителів із 46 країн світу. Дослідники вважають, що ці результати можна екстраполювати на всіх жителів Землі.

«В Україні у 2019 році, у порівнянні з 2018 роком, відбувся значний приріст оптимістичних настроїв, і зазначений індекс склав 25 проти 4 у 2018 році. В цілому ж Україна опинилася на 15-му рядку за рівнем оптимізму своїх жителів серед 46 країн», – повідомили в КМІС.

За даними дослідження, в Україні на краще в новому році сподіваються 42%, тоді як гіршого очікують 17% опитаних. Відносно багато респондентів, трохи більше чверті (26%), вважають, що нічого не зміниться. Це найвищий рівень оптимізму за 5 років вимірювання, який перевищив досить високий показник 2015 року. У КМІС зазначають, що оптимізм українців, очевидно, пов’язаний з обранням нового президента і Верховної Ради України, високим рівнем очікувань, надією на те, що їх особисте життя в результаті виборів зміниться на краще.

У цьому році сусідами України за рівнем оптимізму виявилися Македонія та Аргентина (25 і 23 балів відповідно). Найвищий рівень оптимізму у жителів таких країн, як Перу (вищий бал), Албанія, Нігерія, Казахстан і Вірменія. Найбільш песимістично налаштованими виглядають Ліван, Гонконг, Йорданія, Боснія і Герцеговина та Італія.

УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.