4°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 93%

Вітер: 13 km/h

USD 28.58   EUR 33.93
Новини 24

В Україні впроваджується електронна система охорони здоров’я

Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в охороні здоров’я сприяє докорінним змінам. Усе більше медичних закладів надають пацієнтам можливість онлайн-запису на прийом. З’явились корисні сервіси для пацієнта: електронний рецепт, електронне направлення, електронні медичні записи, електронна картка.

Про це повідомили в Національній службі здоров’я України.

Одна з переваг електронних інструментів у системі охорони здоров’я, – прозорість та достовірність. Дані, які корисні і медичним працівникам, і власникам закладів охорони здоров’я, і пацієнтам, є абсолютно відкритими. На їх основі можна знайти, до кого звернутись по медичну допомогу, будувати якісну аналітику, статистику та подальші прогнози розвитку медичної допомоги в Україні.

Наприклад, найбільшу кількість електронних направлень створено на консультацію – майже 8 млн з 13 млн. Найзатребуванішими спеціалістами, за даними електронної системи охорони здоров’я, є неврологи, до яких отримали е-направлення 700 тисяч пацієнтів. До офтальмологів направлено майже 600 тисяч пацієнтів, до хірургів – майже 580 тисяч, до ЛОР-лікарів – 540 тисяч.

Щодо обстежень, то на послугу з рентгенографії грудної клітини отримали направлення понад 700 тисяч людей. На ультразвукове дослідження черевної порожнини – 170 тисяч.

Електронне направлення дозволило пацієнту обирати спеціалізований медзаклад, в якому отримати послуги за Програмою медичних гарантій. Незалежно від свого місця проживання чи прописки, або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав це направлення. На сьогодні для понад 6,5 млн пацієнтів лікарі створили в системі 13 млн е-направлень, з яких майже 6 млн виконано. Це означає, що пацієнти отримали медичну послугу чи лікування, на яке їх направляв лікар.

НСЗУ не зупиняється на досягненнях та розвиватиме електронну систему охорони здоров’я. Зокрема, наступного року планується запустити електронний кабінет пацієнта та електронний лікарняний.

Електронний кабінет дозволить пацієнту подати декларацію онлайн, побачити власну електронну медичну картку, там будуть збережені його електронні рецепти та направлення. А електронний лікарняний значно спростить процедуру його отримання.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.