11°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 54%

Вітер: 16 km/h

USD 25.08   EUR 27.68
Новини 24

В Україні введуть абонплату за опалення і воду

Українців поступово переводять на європейські стандарти розрахунку за комунальні послуги. Кабмін розробив і опублікував для обговорення проект постанови, що встановлює розмір абонплати за «комуналку», повідомляє «Сегодня».

Влада пропонує з 1 травня 2019 року ввести оплату за окремо використану воду і тепло та вивезення побутових відходів плюс вносити абонплату за підтримку постачальником працездатності комунікацій (експлуатаційні витрати), яка не залежить від того, користувалися ви комунальними благами чи ні. Зараз експлуатаційні витрати на воду закладені в тариф, тому якщо не користуєшся – не платиш нічого. За тепло і вивіз сміття плата стягується незалежно від використання послуги, і вона пропорційна площі житла.

Як роз’яснили у прес-службі Мінрегіонбуду, який підготував постанову уряду, зараз експлуатаційні витрати закладені в тариф, і той, хто витрачає води більше, фактично платить за того, хто витрачає води менше або взагалі нею не користується. Після введення абонплати цей перекіс повинен бути усунутий.

Енергоексперт Валентин Землянський згоден, що за воду доведеться платити більше, а ось опалення дорожчати не повинно, адже витрата гігакалорій пропорційна площі, що обігрівається, незалежно від числа мешканців. «Вартість гігакалорії зменшать на розмір абонплати, її розділять на 12 місяців, тобто взимку доведеться платити за опалення трохи менше, а влітку – вносити тільки абонплату», – роз’яснив експерт.

Вивіз сміття розрахують по-новому: не від площі квартири, а від кількості мешканців. У цілому, за оцінками експертів, із введенням абонплати «комуналка» подорожчає на 10–15%.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.