5°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 46%

Вітер: 9 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

В Україні запустять Національну програму цифрової грамотності

Із 21 січня 2020 року Уряд запускає Національну програму цифрової грамотності. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, йдеться на сайті відомства.

«Сьогодні ми робимо ще один важливий крок – крок до подолання цифрової нерівності в Україні. Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім. Для цього 21 січня стартує національна програма з цифрової грамотності», – заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зауважив: «Зараз у програмі уряду зазначена амбітна мета – навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична – у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Усі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей».

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження на цю тему.

Згідно з ними, 53,5% українців перебувають нижче від середнього рівня в питаннях цифрової грамотності. Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а низький рівень цифрових навичок мають 37,9% громадян. 34% українців у віці 18–70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10–17 років 49,5% українців ставали жертвами онлайн-шахрайства. Найбільш незахищеними сегментами в Інтернеті є молодь до 16 років та люди, старші за 60 років.

Останнє редагування Четвер, 26 грудня 2019 10:06

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.