19°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 43%

Вітер: 14 km/h

USD 28.48   EUR 33.73
Новини 24

В Україні знову видаватимуть «пакунки малюка»

Верховна Рада проголосувала за повернення сімям новонароджених одноразової допомоги «пакунок малюка» у першому читанні. Монетизацію пакунків таким чином, ймовірно, скасують.

Відповідний законопроєкт за основу підтримали 316 нардепів, пише «24 канал».

Пакунок малюка запровадили ще у 2018 році, але нещодавно замінили грошовими виплатами.

Згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів «пакунку» вдалося заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.

За два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 рази. Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

Тимчасово – з 1 жовтня по 31 грудня цього року – закупівля одноразової натуральної допомоги «пакет малюка» буде організовуватися і здійснюватися через Управління ООН з обслуговування проєктів у рамках пілотного проєкту. «Пакети» будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

А з 1 січня 2021 року забезпечення цією одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі й транспортування до закладів охорони здоров’я здійснюватиметься відповідно до закону «Про державні закупівлі».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.