8°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 62%

Вітер: 26 km/h

USD 28.03   EUR 33.83
Новини 24

Головлікар обласної клінічної лікарні розповів про ситуацію з коронавірусом

Небезпечний вірус, який розуміють тільки на лікарняному ліжку: кількість офіційно хворих на коронавірус в Україні стрімко наближається до мільйона, майже 16 тисяч загиблих. З огляду на те, що це тільки верхівка айсберга, ситуація наближається до критичної. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook головний лікар обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.

За світовою статистикою, всього за рік із 72 мільйонів хворих загинуло понад півтора мільйона, тобто від ковіду вмирає кожен 45-й.

«У Мечниковському КОВІД-центрі не буває менше ста пацієнтів. Цифри постійно змінюються – надходять, виписуються, і, на жаль, помирають вкрай важкі, з тотальним ураженням легень», – зазначив Сергій Риженко.

Зокрема, сестра-анестезистка Тетяна з Волновахи захворіла, рятуючи інших. Ураження її легень становить 95%, і вона досі перебуває на кисневій масці високого тиску. Є маленька позитивна динаміка.

Лікарі борються з пандемією в режимі 24/7. У лікарні Мечникова не буває ні дня, щоб не привозили пацієнтів, а в реанімації – щоб не надійшли важкі хворі. Коли закінчиться пандемія, сказати не може ніхто, наголошує головлікар.

У реанімації, як і раніше, жодного вільного місця. Лікарі постійно перевіряють показники моніторів, змінюють тактику в лікуванні. Навіть найменше поліпшення дає надію.

Питань про коронавірус залишається ще дуже багато: імунітет; чому одні люди вмирають, а інші навіть не помічають, що хворі; чому в одних утворюються антитіла, а в інших – ні; до яких наслідків призведе COVID-19 у майбутньому, як він впливає на мозок, легені та інші функції організму.

«Дуже важливо не допустити, щоб новорічні свята стали марафоном передачі коронавірусу», – наголосив Сергій Риженко.

 

Читайте та дивіться новини МІС ТВ на ресурсах:

YouTube: https://www.youtube.com/c/ТВМІС/

Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/

Інстаграм: https://www.instagram.com/trk_mis/?hl=ru

Телеграм: https://t.me/trk_mis

Останнє редагування Вівторок, 15 грудня 2020 10:58

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.