23°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 43%

Вітер: 5 km/h

USD 27.23   EUR 30.83
Новини 24

Верховна Рада підтримала перейменування Дніпропетровської області у Січеславську

Верховна Рада включила до порядку денного сесії та направила до Конституційного суду України депутатський законопроект № 9310-1 про внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області.

Як передає УНІАН, за включення та направлення законопроекту на висновок КСУ проголосували 240 народних депутатів із 356 зареєстрованих у сесійній залі. Законопроектом, авторами якого є понад 160 народних депутатів, Дніпропетровську область пропонується перейменувати у Січеславську.

Перед цим голосуванням депутати не підтримали включення до сесії та направлення до Конституційного суду президентського законопроекту щодо перейменування Дніпропетровської області (№ 9310). За нього проголосували лише 144 народних депутати із 349 зареєстрованих у сесійній залі.

Президент у своєму законопроекті пропонував перейменувати область на Дніпровську. У пояснювальній записці до президентського законопроекту йдеться, що метою запропонованої законопроектом зміни є перейменування Дніпропетровської області для унеможливлення дальшого використання у назві області символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Водночас у пояснювальній записці до депутатського законопроекту йдеться, що територія нинішньої Дніпропетровської області «нерозривно повʼязана з історією українського козацтва та його адміністративно-військових центрів – Січей». «Січеслав є другою неофіційною назвою Дніпра, другою за рейтингом симпатій городян», – йдеться у тексті записки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.