16°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 59%

Вітер: 9 km/h

USD 27.83   EUR 33.73
Новини 24

Верховна Рада розгляне законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів

Уже найближчим часом Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування внесе на повторне друге читання доопрацьований законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів на території України для прийняття його Верховною Радою в цілому.

Таке рішення ухвалено на засіданні Комітету після опрацювання усіх правок, наданих народними депутатами.

Основна мета законопроєкту – зменшення попиту на використання пластикових пакетів в Україні, а отже, запобігання забрудненню довкілля. Така концепція відповідає першій стадії поводження з відходами – мінімізації їх утворення.

Законопроєкт пропонує заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

надлегких пластикових пакетів;

легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;

оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Вони будуть заборонені з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.

Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців з дня прийняття законопроекту. Таким чином буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи: пакети та торбинки багаторазового використання, паперові й біорозкладані пакети.

Пакети, які не відповідатимуть вимогам і залишаться в обігу, повинні будуть утилізуватись суб’єктами господарювання, які їх придбали.

Окремо встановлюватиметься відповідальність за порушення вимог закону та розповсюдження пакетів.

«У Європі окреслено ціль використовувати до 90 пакетів на особу на рік та поступово взагалі відмовитися від використання одноразового пластику. Україна також має йти цим шляхом, адже шкода, яка завдається довкіллю, досить велика», – зазначають в Уряді.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.