16°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 27%

Вітер: 7 km/h

USD 28.53   EUR 31.78
Новини 24

Верховна Рада ухвалила Закон про імпічмент

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». За це рішення проголосували 245 народних депутатів, повідомляє офіційний веб-портал Верховної Ради.

Законопроект доповідав Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук. Він зауважив, що Президент України Володимир Зеленський виступає за рівність усіх перед законом, на це і спрямований законопроект.

Законодавчий акт визначає правові та організаційні засади притягнення Президента України до конституційної відповідальності шляхом усунення з поста в порядку імпічменту. Закон передбачає, що ця процедура ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. Для повного, всебічного та неупередженого розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, яка готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину.

Захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники Президента України. Рішення про усунення Президента з поста в порядку імпічменту прийматиметься лише у разі, якщо висновки Конституційного Суду України та Верховного Суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Останнє редагування Вівторок, 10 вересня 2019 11:46

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.