1°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 61%

Вітер: 8 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Відома поетеса Ліна Костенко відзначає 90-річчя

Сьогодні, 19 березня, свій 90-річний ювілей святкує одна з найвідоміших українських письменниць сучасності Ліна Костенко, яка є визначним майстром української поезії та беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців.

Народилася вона 19 березня 1930 року в місті Ржищів на Київщині. Батьки майбутньої поетеси були вчителями і з ранніх літ прищеплювали дитині високі моральні, етичні й естетичні смаки, подавали літературні, фольклорні та історичні взірці для наслідування.

Ліна Костенко є автором понад 15 поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого». За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» вона була удостоєна Державної премії імені Шевченка. А ще вона – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

Ліна Костенко є беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців, адже не заплямувала себе компромісами з жодною владою. Поетеса ніколи не боялася висловлювати свою громадянську позицію.

Зокрема, у 1966 році під час львівського судилища над братами Горинями письменниця кинула їм квіти. Згодом написала листа на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті «Літературна Україна». Після цього майже 10 років писала «в шухляду», розплачуючись за власну принциповість.

У 2005 році Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України зі словами «Політичної біжутерії не ношу». Водночас після вторгнення Росії на територію України, у 2015 році, письменниця приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО», передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки. Зараз Ліна Василівна воліє мовчати, а з шанувальниками говорять її твори.

УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.