1°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 65%

Вітер: 21 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

Відсьогодні кам’янчан повинні обслуговувати державною мовою

16 січня набуває чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відтак всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він зазначив, що вимога Закону щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (зокрема гуртки і секції), медичне обслуговування, соціальні послуги тощо.

На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.

«Якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, потрібно, насамперед, спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою, звернутись до керівництва закладу або на «гарячу лінію» установи», – повідомив мовний омбудсмен.

Також він зазначив, що у разі відмови надання інформації або послуг державною мовою можна подати  скаргу до Уповноваженого із захисту державної мови на поштову адресу: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/ Детальніше: https://www.facebook.com/govuamova/posts/287285466400822

У разі виникнення запитань щодо механізмів захисту своїх прав на отримання інформації та послуг державною мовою просять звертатися за номером 044 293 11 79. Телефонна лінія діятиме у робочі дні з 9:00 до 17:00.

Останнє редагування Субота, 16 січня 2021 10:46

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.